Poslanstvo

Slovensko etnološko društvo je eno najdejavnejših stanovskih društev na Slovenskem z več kot 40-letno tradicijo. Združuje okrog 300 strokovnjakov, študentov in ljubiteljev etnologije, antropologije in sorodnih ved. Redno prireja etnološke večere in okrogle mize, organizira ekskurzije in druge družabne dogodke, izdaja znanstveno-strokovno revijo Glasnik Slovenskega etnološkega društva (Glasnik SED) in monografije v sklopu Knjižnice Glasnika SED ter podeljuje Murkove nagrade, Murkova priznanja in Murkove listine za izjemne dosežke v etnologiji.

Zakaj se pridružiti Slovenskemu etnološkemu društvu?

• Povečuje socialni kapital svojih članov, omogoča strokovno izpopolnjevanje ter bogati družabno življenje etnologov in etnologinj.
  • Pospešuje, povezuje, usklajuje in podpira etnološke raziskave ter razvija metodologijo etnološkega dela v različnih okoljih.
  • Spodbuja evidentiranje in zbiranje etnološkega gradiva ter se zavzema za ustrezno varstvo etnoloških spomenikov in kulturnega okolja.
  • Usklajuje raziskovalno in strokovno delo etnoloških ustanov in posameznikov ter povezuje svoje člane s stanovskimi in drugimi ustanovami doma in v tujini.
  • Popularizira delo slovenskih etnologov s publikacijami in dogodki, kot so strokovni in znanstveni posveti, diskusijski večeri, okrogle mize in izobraževalne ekskurzije.
  • Sodeluje pri javnih obravnavah o kulturni dediščini in drugih vprašanjih, ki naslavljajo etnologijo, z nacionalno komisijo za UNESCO in Kulturniško zbornico Slovenije.
  • Delovanje Slovenskega etnološkega društva sofinancirajo Ministrstvo za kulturo, Agencija Republike Slovenije za raziskovalno , Slovenska nacionalna komisija za Unesco n donatorji. Člani društva s članarino omogočajo raznolike aktivnosti v Sloveniji in izven njenih meja.
  • Slovensko etnološko društvo ima status društva v javnem interesu na področjih kulture in raziskovalne dejavnosti.

Datoteke