Delovna skupina za konservatorstvo

Delovna skupina je od svojega nastanka leta 1982 povezana z delovanjem etnologov konservatorjev v spomeniški službi. Cilj delovne skupine je strokovno, znanstveno in interesno povezovanje etnologov konservatorjev. Za kritično strokovno rast je pomembna izmenjava pogledov, mnenj, izkušenj in dobrih praks tudi z drugimi polji etnologije. Svoje delo etnologi konservatorji redno predstavljamo v Glasniku Slovenskega etnološkega društva v obliki poročil in drugih prispevkov.

Zadnji večji projekt etnologov konservatorje v okviru SED je bila izdaja zbornika Etnološko konservatorstvo in varstvo dediščine na Slovenskem v letu 2013.

Etnologi konservatorji ugotavljamo, da nas je v primerjavi z etnologi zaposlenimi v muzejih ali raziskovalnih ustanovah le peščica in da so naše strokovne pristojnosti, delovni rezultati in znanja tudi znotraj etnologije slabo prepoznani in premalo izkoriščeni. Zato je pomembno, da tudi skozi delovanje SED predstavljamo in populariziramo svoje poslanstvo.

Vodja: mag. Marinka Dražumerič