Glasnik Slovenskega etnološkega društva

ISSN 0351-2908 (Tiskana izdaja) - ISSN 2536-4324 (Spletna izdaja)

Aktualno

Pred vami je posebna, tematska številka Glasnika Slovenskega etnološkega društva (60/1, 2020),

v kateri smo pod drobnogled vzeli zbirke neevropskih kultur na Slovenskem. Zgodovinske epizode, o katerih pričajo avtorji prispevkov, razgrinjajo družbene mreže, ki so še zlasti od 19. stoletja naprej povezovale prebivalce in prostor današnje Republike Slovenije s širnim svetom. Povezanost, kroženje in globalizacija v resnici niso nič novega. Morda je prav to eno od aktualnih sporočil pričujoče številke Glasnika – ljudje, materiali, ideje in ne nazadnje tudi virusi so migrirali tudi v časih pred internetom, pred telefonom, pred nacijo ...  Vabljeni k branju!

Naslednja številka Glasnika bo izšla novembra 2020.

Znanstvene in strokovne članke za rubriko 'Razglabljanja' ter prispevke za ostale rubrike pošljite na e-naslov glavne urednice: sasa.poljak@zrc-sazu.si in odgovorne urednice: dasa.licen@zrc-sazu.si.