Glasnik slovenskega etnološkega društva 62/1 (2022)

Glasnik Slovenskega etnološkega društva

SSN 0351-2908 (Tiskana izdaja) - ISSN 2536-4324 (Spletna izdaja)

Glasnik slovenskega etnološkega društva 62/1 (2022)

Prva letošnja številka Glasnika SED prinaša tematski blok, ki obravnava vprašanja v turizmu in o turizmu, ob tem pa še članke o raziskavah z otroki in mladostniki, reprezentaciji gospodinjskega dela, dvojnega bremena in materinstva v (vizualni) antropologiji in etnografskem filmu ter o staroverskem in drugem močeradovcu. Preberete lahko tudi nekaj strokovnih prispevkov s 3. mednarodnega kongresa slovenskih muzealcev, polemiko o starovercih, 12 recenzij, nekaj poročil o aktualnem dogajanju v stroki in življenjsko zgodbo  predsednika Narodopisnega društva Urban Jarnik Nužeja Tolmajerja, ki je pred leti dobil Murkovo listino, letos pa Tischlerjevo nagrado. Vabljeni k branju, trenutno na spletu, kmalu pa ga boste lahko vzeli tudi v roke.

Datoteke