Nesnovna kulturna dediščina in njeno varovanje v Sloveniji

sreda, 22. november 2023sreda, 22. november 2023, 18.0022.00

Francka Murn izdeluje rože iz papirja. Foto: Alenka Stražišar Lamovšek, Dolenjski muzej Novo mesto, 2022.

Mag. Anja Jerin in mag. Adela Pukl, predstavnici Slovenskega etnografskega muzeja, ki opravlja naloge Koordinatorja varstva nesnovne kulturne dediščine, bosta spregovorili o Registru nesnovne kulturne dediščine, ki obsega seznam dediščine s celotnega ozemlja Republike Slovenije. Do začetka novembra 2023 je bilo na seznam vpisanih 115 enot in evidentiranih 351 nosilcev nesnovne kulturne dediščine.

V želji po širjenju Registra nesnovne kulturne dediščine in spoznavanju različnih zvrsti dediščine bodo predstavljeni postopki vpisa v register ter evidentiranje nosilcev
k enotam, ki so že vpisane (kot npr. pletarstvo, izdelovanje papirnatih rož, tradicionalno lončarstvo).

Predavanje in predstavitev sistema varovanja nesnovne kulturne dediščine v Sloveniji bo
v Dolenjskem muzeju, v sredo, 22. novembra 2023, ob 18.00. Vabljeni!

Datoteke