Mala šola etnologije 2013-1

Krško

Od 15. do 17. ure

Vodi: dr. Helena Rožman, Slovensko etnološko društvo

Ker je Organizacija združenih narodov razglasila leto 2013, kot mednarodno leto sodelovanja na področju voda, se bomo tokrat posvetili tej tekočini, brez katere na našem planetu ne bi bilo življenja, kakršnega poznamo. Z vodo pa so povezane tudi številne šege in navade, ki jih raziskujemo etnologi. Tudi mesto Krško leži ob reki, ki je skozi stoletja usmerjala njegov razvoj. Kako so mesto in meščani povezani z reko Savo, lahko vidimo tudi na razstavi v Mestnem muzeju Krško. Na delavnici bomo spoznavali vodo kot materijo, ki je tesno povezana za našim žitjem in bitjem, hkrati pa bo voda tudi pomemben element v našem ustvarjalnem delu.

Program izvajamo v sodelovanju s Slovenskim etnološkim društvom, pod okriljem programa Mala šola etnologije, s katero želimo etnologijo približati zlasti mlajšim obiskovalcem kulturnih ustanov.