Zgodovina, mesto in način življenja v novi slovenski etnografiji

Etnološki večer ob visokem jubileju zasl. prof. dr. Vekoslava Kremenška

četrtek, 15. april 2021četrtek, 22. april 2021

ETNOLOŠKI VEČER ob visokem jubileju prof. Slavka Kremenška »ZGODOVINA, MESTO IN NAČIN ŽIVLJENJA V NOVI SLOVENSKI ETNOGRAFIJI«

Vabljeni na

ETNOLOŠKI VEČER

ob visokem jubileju zasl. prof. dr. Vekoslava Kremenška

»ZGODOVINA, MESTO IN NAČIN ŽIVLJENJA V NOVI SLOVENSKI ETNOGRAFIJI«,

v sredo, 21. aprila 2021,

ob 19.00,

na spletni aplikaciji Zoom –

Passcode: 968230

Etnološki večer z naslovom Zgodovina, mesto in način življenja v novi slovenski etnografiji je poklon zaslužnemu profesorju dr. Vekoslavu Kremenšku ob njegovemu visokem življenjskem jubileju. S predstavitvijo novejših raziskovalnih pristopov in paradigem v okviru tematik in konceptov, ki jih je v 70. letih 20. stoletja v slovensko etnologijo vpeljala prav profesorjeva misel, bomo povezali nekatere zgodovinske in sodobne preboje v vedi. K sodelovanju smo povabili mlade prodorne raziskovalce, ki so tik pred ali po doktoratu.

Svoje raziskave bosta predstavili kolegici in kolega:

• Daša Ličen – Med zgodovinjenjem etnologije in etnologiziranjem zgodovine
  • dr. Blaž Bajič – Senzorne metodologije v urbanih etnografskih raziskavah: primeri treh evropskih mest
  • Veronika Zavratnik – Banalni vidiki načinov življenja: obutev in obuvanje

Pogovor bosta vodila dr. Miha Kozorog in dr. Tanja Roženbergar.

Vljudno vabljeni na praznično druženje z iskrenim voščilom spoštovanemu profesorju in v srčno zahvalo njegovemu prispevku v razvoju naše vede.

Slovensko etnološko društvo                                                          Soorganizator:

zanj: Alenka Černelič Krošelj                                  Oddelek za etnologijo in kulturno antropologijo, FF UL

predsednica