Vabilo na etnološki večer s Simono Kuntarič Zupanc

sreda, 22. maj 2024, 16.0018.00

Vabilo na etnološki večer s Simono Kuntarič Zupanc

Slovensko etnološko društvo vabi na pogovor s Simono Kuntarič Zupanc, avtorico monografije »Aman Iman« – Voda je življenje: antropološka študija vode v vasi Ašbarū v Maroku, ki je izšla v knjižni zbirki Knjižnica Glasnika Slovenskega etnološkega društva. Dogodek bo potekal v sredo, 22. maja 2024, ob 16.00 v upravni hiši SEM.

Simona Kuntarič Zupanc je diplomirala in magistrirala na Oddelku za etnologijo in kulturno antropologijo. Za svoje magistrsko delo Družbeni pomen vode: podzemni in nadzemni vodni (iz)viri, poti ter njihove infrastrukture v vasi Ašbarú, Maroko je leta 2023 prejela Dekanjino nagrado Filozofske fakultete. Znanstvena monografija, ki je istega leta izšla v okviru Knjižnice Glasnika SED, nadgrajuje in vnovič premišljuje etnološka spoznanja magistrske raziskave. V knjigi obravnava materialne, družbene in duhovne vidike vode na preučevanem območju, izsledke pa naslanja na izkušnje dolgotrajnega etnografskega terenskega dela. Monografija med drugim naslavlja vprašanje upravljanja z vodnimi viri v obdobjih pomanjkanja vode, s čimer se dotika najaktualnejših vprašanj sodobnega časa in ponuja tudi za slovenske kontekste relevantna etnološka dognanja.

Pogovor bo vodila dr. Ana Svetel, glavna urednica Knjižnice Glasnika SED.