Etnološki večer: Etnolog Boris Kuhar in njegovi dokumenti časa

sreda, 15. junij 2011, 18.00

Slovenski etnografski muzej

Dr. Boris Kuhar je na letošnjem mednarodnem festivalu Dnevi etnografskega filma prejel plaketo Nika Kureta za prispevek k razvoju slovenske vizualne etnografije. Pogovor z njim bo vodila Nadja Valentinčič Furlan, kustodinja za etnografski film v Slovenskem etnografskem muzeju. Pokazala bosta šest pravkar zmontiranih filmskih enot. Gradivo za pet kratkih filmov je Boris Kuhar že pred desetletji posnel na petih koncih Slovenije. Zadnja enota pa nas popelje v Afriko, priljubljeno zimsko destinacijo nekdanjega direktorja Slovenskega etnografskega muzeja.

Program filmov:

Filmski zapisi z južnega Pohorja

1963, Vitanje, Spodnji Dolič. Kamera in besedilo Boris Kuhar, montaža Boris Kuhar, Nadja Valentinčič Furlan, produkcija SEM 2011, 12 min.

Koline na Zabukovju

1964, Škocjan pri Turjaku. Kamera in besedilo Boris Kuhar, montaža Nadja Valentinčič Furlan, Boris Kuhar, produkcija SEM 2011, 8,5 min.

Ekipa SEM v Koštaboni

1965,Istra. Kamera in komentar Boris Kuhar, montaža Nadja Valentinčič Furlan, Boris Kuhar, produkcija SEM 2011, 2 min.

Trgatev

1965, Drašiči. Kamera in komentar Boris Kuhar, montaža Nadja Valentinčič Furlan, Boris Kuhar, produkcija SEM 2011, 5 min.

Borovo gostüvanje

1974, Gerlinci. Kamera in komentar Boris Kuhar, montaža Nadja Valentinčič Furlan, Urh Vrenjak, barvni, produkcija SEM 2011, 9 min.

Ljudje ob reki Ubangui

1976, Centralno-afriška republika. Kamera in besedilo Boris Kuhar, montaža Nadja Valentinčič Furlan, Boris Kuhar, produkcija SEM 2011, 12 min.