45 let Slovenskega etnološkega društva: preteklost, sedanjost, prihodnost

21. 10. 2020 – 8. 11. 2020

Vidimo se v četrtek, 22. oktobra 2020, natančno ob 11h na naslednji povezavi:

https://us02web.zoom.us/j/89408974840

Na slavnostnem sestanku nas bodo pozdravili dr. Tanja Roženbergar, direktorica Slovenskega etnografskega muzeja, ki je tudi »dom« Slovenskega etnološkega društva, dr. Jaka Repič, predstojnik Oddelka za etnologijo in kulturno antropologijo FF UL, in dr. Ingrid Slavec Gradišnik, predstojnica Inštituta za slovensko narodopisje ZRC SAZU. Zbrane bova nagovorila Alenka Černelič Krošelj, predsednica SED, in zaslužni profesor dr. Janez Bogataj.

Vas pa prosimo, da pripravite kozarec ali pa skodelico vaše najljubše pijače, da bomo na koncu, kljub virtualnem druženju, skupaj nazdravili in vstopili v društveno leto 46, ki ga bomo, tako kot vsi upamo, praznovali v živo in veselo.

Dogodek bo posnet na računalnik za društveni arhiv v upanju, da bo sčasoma postal naša društvena dediščina.

Vse dobro vsem,

Alenka Černelič Krošelj, predsednica SED