15. Vzporednice med slovensko in hrvaško etnologijo: Nesnovna dediščina med prakso in registri

13. februar 2018

Planinski muzej Mojstrana, 24.–26. maj 2018 - V letu Evropske kulturne dediščine in z njo povezanih praznovanj tudi 15. Vzporednice med slovensko in hrvaško etnologijo pod drobnogled postavljajo refleksijo o sodobnem razumevanju in vlogi nesnovne kulturne dediščine, namenu njenega raziskovanja in varovanja, o nosilcih, interpretacijah in trajnostni uporabi. Ob 10- letnici slovenskega podpisa Unescove Konvencije o varovanju nesnovne dediščine se Slovenskemu etnološkemu društvu in Hrvaškemu etnološkemu društvu pri organizaciji posveta pridružuje tudi Slovenski etnografski muzej kot Koordinator varstva nesnovne kulturne dediščine v sodelovanju z Gornjesavskim muzejem Jesenice in ZRC SAZU v sklopu projekta Alpfoodway.

Datoteke